O nas

Świętokrzyski Klub Tańca i Tańca Sportowego JUMP jest społecznym stowarzyszeniem sportowym, prowadzącym działalność taneczną, sportowo-rekreacyjną i wychowawczą na terenie Kielc i Regionu Świętokrzyskiego. Klub jest zrzeszony w Polskim Związku Tańca i International Dance Organization. Klub jest zdobywcą wielu medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Klub powstał w 1998 roku. Inicjatorką powstania była Anna Biały, wiceprezes ds. szkoleniowych, trener i główny choreograf klubu. Klub współpracuje ze szkołami, przedszkolami, domami kultury, wyższymi uczelniami oraz z klubami sportowymi. Współpracuje również z Urzędem Miasta, Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim. Na co dzień w klubie trenuje kilkaset osób. Świętokrzyski Klub Tańca JUMP poza działalnością wychowawczą i taneczną od wielu lat organizuje rozmaite imprezy o charakterze kulturalnym, sportowym czy rekreacyjnym. Wielokrotnie organizowaliśmy Mistrzostwa Polski, a także Mistrzostwa Europy. Tancerze JUMP corocznie uczestniczą w turniejach, konfrontacjach zdobywając medale, puchary oraz wyróznienia.